7 اشتباه رایج در زدن رژلب

7 نکته و اشتباه رایج در زدن رژلب

رژلب یکی از محصولات آرایشی پر کاربرد است. دراین مقاله، با 7 مورد از اشتباهات رایج در استفاده از رژلب آشنا  می شویم. با رعایت این نکات، حرفه ای رژلب بکشید و همچنین آرایش کامل و بی نقصی داشته باشید. دقت داشته باشید د رعایت این 7 مورد، تفاوتی بین استفاده رژلب مایع و رژلب جامد ندارد.

۱. عدم استفاده از پرایمر لب

استفاده از پرایمر قبل از رژلب، تاثیر بسیار زیادی دارد، اما خیلی از خانم ها این نکته را فراموش میکنند و یا نادیده میگیرند.
پرایمر روی لب باعث ایجاد یک لایه صاف روی سطح لب های شما میشود و مانع از پخش شدن رژ لب یا ترک خوردن رژ لب یا جمع شدن رژ لب داخل چین و چروک های لب میشود.
بهتر است قبل از استفاده از رژ لب، از بالم لب یا پرایمر لب استفاده کنید

۲. تثبیت نکردن رژ لب

اگر رژ لب خود را تثبیت نکنید خیلی زود پاک می شود؛ برای تثبیت رژ لب بعد از زدن رژ روی لب، یک دستمال را به آرامی روی لب هایتان قرار دهید، با این کار رنگ اضافی رژ لب گرفته می شود.
جدا از تثبیت کردن، با این کار شما می توانید روغن اضافه رژلب خود را بگیرید و یک رژلب مات داشته باشید.

۳. عدم لایه برداری لب ها

شما اگر به درستی از لب های خود مراقبت نکنید ، به راحتی لب هایتان خشک میشود و رژ لب روی لب های خشک و پوسته پوسته ظاهر قشنگ و جذابی ندارد که برای جلوگیری از خشک شدن لب ها به صورت هفتگی از اسکراب های لب و مرطوب کننده های لب استفاده کنید.

۴. استفاده نکردن از خط لب

استفاده از خط لب باعث میشود که یک کادر دور لب های شما ایجاد شود تا ظاهر رژلب تمیز تر و جذاب تر جلوه دهد.
انتخاب رنگ خط لب خیلی مهم است؛ رنگ خط لب باید خیلی نزدیک به رنگ و تناژ رنگی رژلبتان باشد ، اما برای جذابیت بیشتر، باید یک درجه از رنگ رژ لب تان تیره تر انتخاب شود.

خط لب_ پرنسا بیوتی
خط لب

۵. شروع از قسمت نامناسب

بهترین قسمت برای شروع استفاده از رژلب ، وسط لب است زیرا این کار باعث می‌شود تا رژ لب به صورت ماهرانه و یکنواخت روی لبتان پخش شود. شروع از اطراف لب ها باعث می شود تا حجم زیاد رژلب به اطراف لب ها ریزش پیدا کند و ظاهر یکنواختی روی لب نداشته باشد.

۶. انتخاب رنگ نادرست

برای انتخاب رنگ رژ لب، باید تناژ رنگی پوست خود را در نظر بگیرید؛ اگر لب های نازکی دارید، استفاده از رنگ‌های روشن، باعث می شود تا دیگر  ظاهر لب های شما نازک جلوه ندهد.اما اگر لب هایتان نازک و باریک نیست، انتخاب رنگ های تیره تر برای شما مناسب تر است.

۷. استفاده زیاد از لیپ گلاس یا برق لب

استفاده بیش از حد از لیپ گلاس یا برق لب جذابیت لب های شما را از بین میبرد. اگر می خواهید از این محصول استفاده کنید مقدار کمی از آن را وسط لب هایتان بگذارید و به آرامی اطراف لب پخش کنید.

لیپ گلاس- پرنسا بیوتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.